Er zijn 10 resultaten gevonden

door fivari
15 feb 2015 22:05
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

avdvee schreef:Sja wat is schuld; ik vind het in ieder geval niet fraai.
Als zakelijk rijder heb jij natuurlijk gemakkelijk praten. Wanneer ik als particulier in Belgie gelijkaardige overheidssteun zou gekregen hebben als mensen met een eigen zaak, had ik nooit die geïmporteerde Franse Zoe gekozen. Ik ben waarschijnlijk minder gesubsidieerd dan jij, zij het door de Franse maatschappij en niet door de Belgische. Ik zie het als compensatie voor de uitverkoop van Belgische kernbedrijven aan Frankrijk voor veel te weinig geld: vb Fortis of Tractebel
Ik vind dat verschil in behandeling tussen particulier en zakelijk reemd en contraproductief om het gestelde doel te bereiken. Er zijn op de verschillende fora voor EV tientallen discussies over het fiscaal optimaliseren van zelfs het verbruik van de thuis getankte elektriciteit. Ik denk dat er bijvoorbeeld niet 1/10 van de tesla's zouden rondrijden zonder de gulle subsidie.
door fivari
13 feb 2015 08:54
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

MartijnEV schreef:Het gebeurt ook in Frankrijk ;-)
Ik beken schuld. De garage waar ik mijn Zoe kocht is volgens mij zelfs in deze import uit Frankrijk gespecialiseerd.
Werkt alleen voor particulieren want de premie voor bedrijven geldt alleen op een nieuwe wagen.
door fivari
03 okt 2014 08:20
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

De Zoe blijft een bescheiden wagen, dat klopt. Ik herhaal het nog eens en als ik begin te zeuren moeten jullie het maar zeggen. Ik begrijp niet welke redenering er in België en Nederland zit achter het extreem subsidieren van EV voor de zakelijke rijders en het totaal niet van de particulieren.
Wat de i3 betreft: naar gebruiksgemak toe biedt die toch net iets minder dan de Zoe: minder ruim, minder ruime koffer, minder performante lader, minder bereik. Maar idd meer uitstraling.In België kan je met de i3 geen verre verplaatsingen maken door het ontbreken van de DC snelladers en op AC heb je alle een dure optie nodig om 7 kW te halen. In Nederland ligt dat stilaan anders.
Los van EV is heel die leasemarkt macro-economisch bekeken een massale transfer van middelen naar Duitsland. Stond gisteren nog in de krant dat er geen enkel land is dat bedrijfswagens zo steunt als België. Gevolg: ik moet zo dadelijk naar Brussel vanuit Leuven: 1u05' voor 23km, allemaal fijn stof spuitende-hoofdzakelijk Duitse-diesels. Geen politicus die daaraan durft te raken.
door fivari
13 sep 2014 10:36
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

Voor mij is wel duidelijk dat Renault weinig of geen marketing tegen de verkoop van de Zoe aansmijt.
Neem nu gewoon al de hype rond een viertal superchargers van Tesla in België en Nederland. Renault heeft allicht tientallen verdelers die laadinfrastructuur ter beschikking stellen, maar communiceert daarover niet. Het is inderdaad zo dat in de geesten van de mensen en dankzij een volgehouden marketing de Nissan Leaf gezien wordt als een auto die gemakkelijk kan snelladen en de Zoe niet. Terwijl het juist omgekeerd is. Op een zeer beperkt aantal punten waar de dure laadinfrastrcutuur Chademo wordt aangeboden na, kan de Leaf helemaal niet snelladen maar is een dure optie nodig om 7 kW te laden. Lees er deze blog van een overtuigd EV-rijder met een Leaf en een Tesla maar eens op na. Zijn reden om een leaf te kopen was de snellaadmogelijkheid.
door fivari
06 mei 2014 21:59
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

Ik ben volledig akkoord met de technologische voorsprong van de lader van de Zoe. Of Renault die lader duidelijk in de verf kan zetten, is nog maar de vraag. De overige merken schermen heel ostentatief met de snellaadmogelijkheid hoewel die in de praktijk niet veel voorstelt en slechts sporadisch aanwezig is.
Ik denk dat de Zoe-gemeenschap, wij dus, ook een zeer belangrijke taak hebben en de blijde boodschap moeten verkondigen. Bloggen op het internet over het rijplezier en langere tochten, vrienden en collega's inlichten, berichten achterlaten of fora enz...
Misschien wat minder klagen over een volumeknop van een radio die het niet doet of een RLink die niet alle beloftes waarmaakt. Het zijn toch maar secundaire zaken.
door fivari
04 mei 2014 23:15
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

Klopt en bovendien is elke krachtstroomaansluiting in elk bedrijf een potentieel laadpunt.
door fivari
04 mei 2014 23:02
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

Ik spreek even voor België. De Renault Zoe is de enige elektrische auto waarmee je in België een rit kan maken die beduidend langer is dan de autonomie van de batterij. Die autonomie is, op de Tesla's na, ook nog eens de grootste van alle overige elektrische auto's.
Op enkele (momenteel niet functionerende) DC-laadpalen na, bestaat het laadpalennetwerk in België enkel uit AC laadpalen waar de BMW, de Leaf, de Up enkel 1-fasig kan laden, met 7 kW max hetgeen als tussenlading op een reis onbruikbaar. De Tesla's hebben een duolader, een optie van 1500€, nodig om 3-fasig @ 32A te laden, standaar is dat slechts 16A (in de praktijk voorlopig beperkt tot 14A). Dat laden is bij hen momenteel om technische redenen nog beperkt tot 26A. De Zoe is dus technologisch ver vooruit. Maar ik ben akkoord met erijder dat de beste technologie niet altijd wint. Het lobbyen is volop aan de gang en gelet op het Duitse overwicht op autovlak, geef ik op een blaadje dat voor DC-laden hun technologie de standaard wordt. AC zal een optie blijven, al was het maar omdat de kostprijs voor een AC-laadpaal (ik herhaal dat is eigenlijk geen lader, maar een intelligent schakelaar) een factor 10 lager ligt dan voor een DC laadpaal (wel een echte lader).
door fivari
02 jan 2014 22:41
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

het NETTO prijsverschil tussen een Zoe en een Tesla vind ik niet heel groot.
Alles is relatief natuurlijk. Boeiende discussie.
Dat het netto prijsverschil relatief klein is, is te danken aan een twijfelachtig subsidiebeleid waarbij maatschappelijk geld ten goede komt aan een kapitaalkrachtige toplaag, het zou in deze materie niet mijn keuze zijn. Het matteuseffect ten beste, het heeft zelfs iets pervers. Maar niemand moet zich schuldig voelen, behalve misschien de politici die dergelike maatregelen goedkeuren. Toen de zonnepanelengekte over België vloog, heb ik er ook mijn voordeel mee gedaan: absurd hoge subsidiering, gegarandeerde rendementen van bijna 10% en geen politicus die de zaak durft of wil rechttrekken.
door fivari
02 jan 2014 22:13
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

Daar is wel iets van, maar autonomie is batterijgrootte want de Zoe springt efficienter om met energie dan een MS.Je kan in een wagen van 20.000€ ook niet voor 30000€ aan batterijen steken natuurlijk. Voor een budget van 100.000€ kan je al wat. Ik zou toch ook niet met de Tesla op skiverlof willen gaan of naar het zuiden van Frankrijk rijden. Zelfs een Tesla MS laat je voorlopig niet toe een reis van 1000 km comfortabel op één dag af te leggen. Heen- en weer naar Maastricht valt net binnen het bereik van de Tesla, maar stel dat je nog 100 km verder moet, dan heb je al de optie van een dubbele lader nodig. Ofwel een supercharger waarbij de lader eigenlijk buiten de auto staat en je massaal DC-stroom dumpt in de batterij. Het potentieel van de Cameleon is daarbij toch heel wat interessanter. In plaats van een extreem duur DC-laadstation volstaat een 3fazige krachtstroomaansluiting, wat elektronica en een vaste kabel om 43 kW laadvermogen te realiseren. Het zou dan ook jammer zijn mocht men, onder druk van Tesla en BMW, massaal opteren voor DC laadstations. De investering zou veel hoger liggen en voor datzelfde geld kan men een vijfvoud aan AC-laadstations realiseren.
De Zoe is voor mij vandaag de perfecte 2de wagen en ik ben ervan overtuigd dat er zelfs gezinnen zijn die de Zoe als enige wagen hebben, maar dat vraagt toch een zekere ingesteldheid/aanpassing. Daarstraks nog aan het laden geweest aan een 22 kW-paal. Dat gaat toch al aardig vooruit. Een half uurtje laden, ondertussen wat video kijken of wat surfen op het web en je kan weer bijna 100 km verder.
door fivari
02 jan 2014 16:50
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland
Reacties: 200
Weergaves: 34791

Re: EV-verkopen / Zoe verkopen Nederland

Elke elektrische wagen extra is een stapje in de goede richting. Tesla heeft prachtig werk geleverd en Model S is een uitmuntend product.
Maar het merk bespeelt zeer handig de media waardoor het zich verzekert van gratis reclame en de hype opbouwt, niet alleen rond het enige model dat ze met succes uitbrengen, maar ook rond het aandeel op de beurs. Al die autojournalisten die men een uurtje in zo'n Tesla stopt, hen 10 keer vol laat accelereren zodat ze vervolgens een lovend artikel schrijven om de hype zo verder te voeden. Zelfde verhaal met de niet-journalisten die een ritje mogen maken. Het Tesla-forum staat vol met klachten dat mensen 90 km/u moeten rijden achter een vrachtwagen om 300 km te halen. Ook daar zijn laadproblemen.
Uiteraard is een wagen van 100.000€ beter dan een van 20.000€. Maar qua prijs-kwalitietverhouding scoort de Zoe niet minder goed, lijkt mij. Maar diezelfde journalisten blijven wel kritisch over de Zoe en maar mekkeren dat die prachtige lader geen normaal stopcontact verdraagt. Diegenen die de Zoe in huis hebben zijn maar wat blij met hun laadstation dat snel, veilig en betrouwbaar zijn werk doet.
De plug-in hybrids zijn op zich een goede zaak en het management van de twee krachtbronnen is technologisch een huzarenstuk, maar in de praktijk blijkt het toch vooral het fiscale voordeel te zijn, eerder dan milieubekommernissen, dat mensen ertoe aanzet om zo'n Outlander te kopen. Het zal hen worst wezen dat ze na 35 km op een verbrandingsmotor overspringen. Ik kan mij niet voorstellen dat zo'n mastodont het redt met 1.9 liter per 100 km en het milieu spaart.
Dat heb je met die subsidieregels: ze zijn gebaseerd om verkeerd cijfermateriaal want niet realistisch en bovendien is elke logica zoek. Geen voordeel voor particulieren, geen enkele consequentie. In België schafte men vorig jaar alle incentives voor elektrisch rijden voor particulieren af en wil men nu premies invoeren voor wie een CNG-wagen koopt.