storing . controleer inspuiting .

Plaats reactie

Topic author
leo de groot
Lid
Lid
Berichten: 65
Lid geworden op: 02 dec 2016 19:20
Actief als: particulier

storing . controleer inspuiting .

Bericht door leo de groot »

Hallo . de 2007 Renault Scenic 150 PK diesel automaat van mijn 87 jarige moeder die permanent in Spanje woont . waar ze praktisch niet meer mee rijd maar ik dus wel wanneer ik hier bent zoals nu . daarbij zijn de laatste 14 dagen er een aantal storingen voorbij gekomen . de auto heeft 167.000 km gelopen en krijg jaarlijks onderhoud . het begon met controleer inspuiting het kwam en was zo af en toe ook weer weg . ben er mee naar de garage geweest die melde min of meer er moest meer meer mee gereden worden en dan zou het wel verdwijnen . en toen kwam de storing katalysator regenereren ( een paar keer ). en daarna verdween de storing over de inspuiting . . maar was na een paar dagen weer terug . tussen door ook een paar keer controleer ESP .
de enige storing die nu voor 95% van de tijd blijft branden is de controleer inspuiting . gisteren met 4 man in de auto een berg opgereden om ergens te gaan eten . wat niet soepel ging door de velen wielrenners onder weg . af en toe bijna tot stilstand gekomen omdat de door de velen bochten inhalen niet ging . en door het gebrek aan vermogen was dat ritje geen pretje .
na het eten bij de auto aan gekomen roken we een brandlucht en kwam er rook onder de motorkap uit .
wat bleek de isolatie onder de parafaan was aan het schroeien , eigenlijk branden zonder vlammen . gelukkig geen schade het isolatie materiaal verwijderd en naar beneden gereden wat een stuk beter ging . wat de oorzaak is geweest ??? iemand die het weet mag het melden . ik heb er geen verklaring voor . motor is niet te heet geweest en ook niet overbelast wat al moeilijk gaat want hij haalt de 3000 toeren niet eens voor mij een groot raadsel . wat paniek bij de mede passagiers die dachten dat ze naar huis moesten gaan lopen .gaat morgen maar weer een afspraak bij de garage maken . want ben het nu zat dit gaat natuurlijk niet vanzelf over . heeft er iemand enig idee wat er allemaal loos kan zijn . graag ideeën en/of suggesties voor dat de Spaanse monteur met een bull shit verhaal aankomt . wat hier wel meer gebeurt zoals de laatste 3 jaar 8 liter motor olie ververst en ik bedoel dus per keer . en nee er zit geen Detroit diesel in .

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16912
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: storing . controleer inspuiting .

Bericht door mechanic »

Sommige m9r motoren nemen wel 8l olie, maar niet allemaal, afhankelijk van indice nummer motor.

Een complexe dieselmotor zoals deze en weinig gebruik kan zeker voor storingen zorgen, maar het is wat gokken zonder een foutcode. Een vervuild/verstopt roetfilter is een optie, wellicht een geforceerde regeneratie.

Die isolatie gaat niet vanzelf branden, die zal ergens tegenaan komen lijkt me.?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Topic author
leo de groot
Lid
Lid
Berichten: 65
Lid geworden op: 02 dec 2016 19:20
Actief als: particulier

Re: storing . controleer inspuiting .

Bericht door leo de groot »

de isolatie die aan de onderzijde van de parafaan zit komt niet in aanraking met welk deel van de motor dan ook . maar stel dat het door veroudering …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 9 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht