Laadstroom meten Megane I 1.6 16V 2002

Zit er een stroomdraadje aan ? Dan is dit de juiste rubriek
Forumregels
-
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef (zoveel mogelijk) informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
Plaats reactie

Topic author
nikk
Gerespecteerd lid
Gerespecteerd lid
Berichten: 2260
Lid geworden op: 13 nov 2010 14:53
Actief als: particulier
Locatie: REO

Laadstroom meten Megane I 1.6 16V 2002

Bericht door nikk »

Hallo,

Nadat ik mijn accu met de lader heb opgeladen deze weer in de auto geplaatst en de boel draait weer. Nu ook maar eens gaan meten

Heb momenteel 14.47 volt op de accu gemeten als de motor draait. Is constant over het toerengebied. Motor uit een 13 volt.

De dynamo lijkt echter niet te laden daar de accu voorheen dus leeg was na een tijdje. Zit niet te denken aan een lekstroom wanneer de auto niet wordt gebruikt daar ik al 2x zonder met lege accu ben komen te staan toen ik aan het rijden.

Hoe meet ik specifek de laadSTROOM? Met mijn multimeter in line wil ik nog ff niet proberen daar deze dunne snoeren heeft en maar tot 10A kan meten. Weet niet of dat voldoet.
Heb ff geen amperetang ( kan ik wel aankomen mocht deze nodig zijn )
VW Transporter L2H1 2.0 TSI '17
Golf 1.2 TSI highline DSG7 '12
Megane Berline automaat 1.6 16v D093411 '00
Laguna HB automaat 2.0 8v S092000 '99
Laguna HB automaat 2.0 8v S088180 '98

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

A110
lid
lid
Berichten: 544
Lid geworden op: 05 mei 2018 20:02
Actief als: particulier

Re: Laadstroom meten Megane I 1.6 16V 2002

Bericht door A110 »

Als jij ruim 14V meet is dat voldoende en kan je ervan uitgaan dat de dynamo bijlaad. Je zou het wel tijdens een rit kunnen blijven meten of die spanning dan ook aanwezig blijft. Maar over het algemeen zal het controle lampje gaan branden als er iets niet goed is.
Een dynamo controleer je alleen of deze genoeg spanning geeft aan de accu, je kan niet de stroom meten die is echt veel te hoog, dus niet doen het heeft geen zin.

Ik denk eerder dat je een lekstroom hebt.
Die meet je op de volgende manier,
Multimeter bekabeling aansluiten op de ampere pinnen. Meter aanzetten op de amperestand. Plus accupool losnemen en de multimeter ertussen zetten, dus in serie tussen de accuklem en de accu zelf. Let op dat je niet de motor start dat kan de multimeter niet aan.
Als alles gemonteerd is doe je de auto op slot en dan kijk je hoeveel de auto aan stroom verbruikt. In rust zou de auto max 0,05 ampere moeten zijn. Als het hoger is dan heb je een verbruiker en moet je daar naar op zoek.

Je kan ook een amperetang gebruiken die sluit je om de plus bekabeling aan, hoef je de accu niet los te koppelen. De rest is hetzelfde.
www.jwa-autoservice.nl

Renault Clio Hybrid 140 (2020) Afbeelding
Renault Captur plug-in hybrid 160 (2021) Afbeelding

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Topic author
nikk
Gerespecteerd lid
Gerespecteerd lid
Berichten: 2260
Lid geworden op: 13 nov 2010 14:53
Actief als: particulier
Locatie: REO

Re: Laadstroom meten Megane I 1.6 16V 2002

Bericht door nikk »

Bedankt voor de reactie A110.

Feit dat de auto spanningsloos wordt tijdens rijden duidt er toch op dat er ( ook ) een laad probleem is. Zal de lekstr…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
VW Transporter L2H1 2.0 TSI '17
Golf 1.2 TSI highline DSG7 '12
Megane Berline automaat 1.6 16v D093411 '00
Laguna HB automaat 2.0 8v S092000 '99
Laguna HB automaat 2.0 8v S088180 '98

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 9 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht