renault laguna 2 bouwj 2003 sdeurs 1.8
abs lampje gaar ongeveer met 45 km branden en gaat niet meer uit dit is gekomen door verwissele wiellager met abs ring,wagen is aan de copmputer geweest daar gaf hij aan de sensor stuk tot 45 km gaf hij goed aan aan de kast met meer gas ging het abs lampje branden, en gaf 651 aan.chef erbij na de test 3 herhaald te hebben moest de sensor verniewd worden dat is door mijn monteur vandaag gedaan maar het resultaat is het zelfde als voorheen ,monteur begint nu te twijfelen of hij het lager er wel goed ingezet heeft kan dat het geval zijn, en krijg je het geperste lager er nog wel heel uit gaarne uw hulp hierbij ben al 140 euro meer kwijt als normaal nieuwe sensor doormeten e.d buiten het uurloon en het abs lager wie weet raad
gaarne u reaktie
mvg
theo trentelman
abs lampje gaar branden
-
theoastra
Topic author - Regelmatige bezoeker

- Berichten: 13
- Lid geworden op: 15 jun 2011 11:20
- Actief als: particulier
-
mechanic
- Gouden Bahco
- Berichten: 16967
- Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
- Actief als: particulier
- Locatie: Someren
Re: abs lampje gaar branden
Gaat het hier om een voorwiellager of een achterwiellager? Achter zit de abs ring op de remschijf en voor zit deze ( volgens mij!) in de wielnaaf. Op het wiellager zit een magneetring en de sensor meet aan de hand hiervan de wielsnelheid. Echter zit de magneetring maar aan 1 kant dus bij het verkeerd om monteren werkt de sensor niet
Je kunt een lager er wel uit persen en opnieuw monteren, maar je kunt nooit garanderen dat het lager heel blijft.
Als ik op internet kijk kost een nieuw lager incl montage ring voor de sensor en de wielnaafbout €52 ex €2,95 verzendkosten.
Lijkt mij dat als de sensor vernieuwd is en het euvel nog niet opgelost dat het lager best eens verkeerd om kan zitten. Dit lijkt me dan voor jou kosteloos daar je monteur het verkeerd gedaan heeft.
Je kunt een lager er wel uit persen en opnieuw monteren, maar je kunt nooit garanderen dat het lager heel blijft.
Als ik op internet kijk kost een nieuw lager incl montage ring voor de sensor en de wielnaafbout €52 ex €2,95 verzendkosten.
Lijkt mij dat als de sensor vernieuwd is en het euvel nog niet opgelost dat het lager best eens verkeerd om kan zitten. Dit lijkt me dan voor jou kosteloos daar je monteur het verkeerd gedaan heeft.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
[grand scenic 4] - lampje bij de automatische parkeerrem blijft branden
door Intens140 » 29 jan 2025 12:07 » in Aandrijving, wielophanging, besturing, remmen -
Reacties: 3
Weergaves: 1253 -
Laatste bericht door Admin
04 feb 2025 12:41
-
-
-
Reacties: 1
Weergaves: 426 -
Laatste bericht door KDL
29 apr 2026 12:45
-
-
Problemen met transmissie en ABS - Renault Clio 2010
door LorenzoC » 30 okt 2023 11:29 » in Motor, smeersysteem, koelsysteem, brandstofsysteem, uitlaatsysteem -
Reacties: 0
Weergaves: 842 -
Laatste bericht door LorenzoC
30 okt 2023 11:29
-
-
-
Reacties: 1
Weergaves: 751 -
Laatste bericht door mechanic
29 aug 2024 17:57
-
-
Reacties: 2
Weergaves: 1334 -
Laatste bericht door dick43
22 sep 2024 09:39
-
-
[Twingo 2003] - heeft deze Twingo ABS of niet
door Twingoingambia » 27 okt 2024 16:12 » in Technische vragen Twingo -
Reacties: 3
Weergaves: 1373 -
Laatste bericht door murena3.0
02 jul 2025 22:28
-
-
-
Reacties: 1
Weergaves: 816 -
Laatste bericht door dutchbert
24 okt 2025 17:15