Remleidingen opeens stuk na reparaties APK

Versnellingsbakken, assen, koppelingen, stuurinrichting, remmen, wielophanging, etcetera
Forumregels
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
Plaats reactie
Gebruikersavatar

Topic author
clementroos
3-posting-rookie
3-posting-rookie
Berichten: 3
Lid geworden op: 21 dec 2012 22:58
Actief als: particulier

Remleidingen opeens stuk na reparaties APK

Bericht door clementroos »

Model/uitvoering : Megane Classic 1.6E
Bouwjaar : 1998
Brandstof : benzine

Dag forumleden,

Vandaag heb ik te horen gekregen dat mijn remleidingen opeens stuk zijn gegaan na twee reparaties tijdens een APK-keuring.
Ik heb m'n auto woensdag weggebracht en kreeg als adviespunt de remblokken vervangen. Dit advies heb ik opgevolgd. Vandaag zou de auto klaar zijn en aan het einde van de middag belde mijn contactpersoon van de garage: ze hadden de reparatie uitgevoerd en toen ze 'm van de brug haalden bleken de remleidingen opeens kapot. Extra kosten: € 300!!!

Mijn vraag is of een van jullie weet of hier een verband tussen te vinden is: remblokken gemaakt >> remleidingen stuk!!!
Mijn contactpersoon zei dat het me ook om de hoek had kunnen gebeuren als ik m'n auto had opgehaald.
Ik vind het een erg apart verhaal. En wat misschien nog wel aparter is, is dat ik - mocht de auto maandag voor de kerst niet klaar zijn - een gratis leenauto kan krijgen totdat 'ie klaar is. Dat kan ik als 'heel aardig' opvatten maar ook als 'er moet iets goed gemaakt worden'.

Nou, ik hoop van harte dat iemand dit weekeinde zijn licht er over wil laten schijnen en dat ik maandag eventueel nog kan reageren richting de contactpersoon voordat ze gaan beginnen met repareren.

Alvast hartelijk dank!
Mvg,
Clement.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16903
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: Remleidingen opeens stuk na reparaties APK

Bericht door mechanic »

Bekend probleem bij alle megane scenic modellen van de eerste serie is dat de remleidingen achter roesten en gaan lekken. Deze leidingen zijn een stuk ingepakt met rubber en gaan achter het hitteschild van de uitlaat einddemper door. Door dit rubber blijft er veel vocht achter en dat gaat roesten.
Bij de apk worden geen onderdelen gedemonteerd voor een visuele controle, en je kunt deze leidingen alleen goed beoordelen als je wat onderdelen demonteerd. Dus het staat los van je apk keuring. Alhoewel een beetje keurmeester op de hoogte is van dit mankement.
Het vervangen van je remblokken staat hier ook los van. De leiding die meestal stuk gaat zit achter, en remblokken zitten voor.
Heb dit ook wel eens gehad hoor, remleidingen beoordeelt en waren slecht maar lekte nog niet. Bij het wegrijden naar buiten trap ik zo door het rempedaal heen omdat de vloeistof weg lekte.
Je mag eigenlijk blij zijn dat ze het nog gemerkt hebben, je had in een hele nare situatie terecht kunnen komen.

Zie deze link: http://www.autoadviezen.nl/Afbeeldingen ... )kopie.jpg
http://www.autoadviezen.nl/Afbeeldingen ... rr_4_M.jpg

Meestal is de leiding TOT het rubber in prima staat, maar onder het rubber rot. Je kan een klein beetje zie aan de dikte van het rubber, maar niet altijd.

Hoe dan ook een vervelende situatie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar

Topic author
clementroos
3-posting-rookie
3-posting-rookie
Berichten: 3
Lid geworden op: 21 dec 2012 22:58
Actief als: particulier

Re: Remleidingen opeens stuk na reparaties APK

Bericht door clementroos »

Hallo 'mechanic',

Hartelijk dank voor de uitgebreide reactie!!
Wel geruststellend dat het los van elkaar staat, al vraag ik me af of het vervangen va…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 11 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht